Senior and Junior Club Competition Finals

Posted on 12th Sep 2018

                                             CHAMPIONS                              RUNNER UP

Junior Singles                        Harvey Payne                             Luke Sands

Junior Handicap                     Molly  Harmon                            Joe Harmon

Junior 100 Up                        Georgia Tucker                           Ryan Steel

Mens Singles                         Rob Ferguson                             Andy Hayward

Ladies Singles                       Jenny Wright                              Debbie Trend

Mens Handicap                      Andy Hayward                            Geoff Masters

Ladies Handicap                    Jennifer Eldridge                         Donna Harris

2   Wood                              Andy  Tree                                  Rob Ferguson

100 Up                                Andy  Tree                                  Richard Southby

Yardstick                             Greg Laurenson                           Andy Hayward

Veteran Singles                    Barry Patey                                 Rob Hunt

Mens Pairs                         John Kelly &  James Woolerton        Clive Richards & Rob Martin

Ladies Pairs                       Jen Eldridge & Jo Decala                 Pat Richards & Donna Harris

Mixed Pairs                       Jen Eldridge & Barry Patey              Sandra Parks & John Kelly

Val Braga                         Sandra & Ian Parks                         Debbie Trend & Ian Vagg

New Winners                    Greg Laurenson & Neil Buscombe    June Birch & Geoff Brown

Mixed Triples   Yvonne Crawley, James Woolerton, Richard Southby.

                                                                          Sandra Parks, Rob Middleton, Trevor Coleman.

Mens Triples    Sandro Braga, Geoff Brown & Brian Davison.

                                                                          Rob Martin, Greg laurenson & John Matkin.

Ladies Triples  Dorothy Rhodes, Yvonne Crawley & Jen Eldridge.

                                                                         Joy Fletcher, Jenny Walkling & Barbara Williams.

Congratulations to all winners and runner ups.

And thank you to all who entered these Club competitions.

 

Bearsted and Thurnham Bowls Club 2018